Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Kierowani misją, by „dodać życiu witalności” oraz wykorzystując doświadczenie w prowadzeniu badań dotyczących żywienia, od ponad 50 lat jesteśmy liderem w tworzeniu margaryn i produktów sprzyjających zdrowemu sercu.
Pionierskie produkty do smarowania przyjazne zdrowemu sercu. 

W roku 1960, odpowiadając na prośbę holenderskiej społeczności medycznej, by stworzyć przyjazną zdrowemu sercu alternatywę dla masła i smalcu, wprowadziliśmy na rynek pierwszy tłuszcz do smarowania o wysokiej zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych będący jednocześnie zdrową alternatywą dla masła, smalcu i twardej margaryny, które wszystkie są bogate w tłuszcze nasycone.

Pierwsza margaryna Flora pojawiła się na rynku w roku 1960 i dostępna była w aptekach. Przed rokiem 1962 pojawiła się również na sklepowych półkach. Od tamtego czasu produkty Flora były tworzone w oparciu o najnowszą wiedzę naukową. Wszystko, co robimy – od rozwijania nowych produktów do edukacji konsumentów – oparte jest na badaniach naukowych w zakresie zdrowia i żywienia.

Wprowadzenie produktów zawierających sterole roślinne Ostatnim dodatkiem, o jaki wzbogacona została linia produktów Flora, są produkty Flora pro.activ zawierające sterole roślinne, które, jak wykazały badania, skutecznie obniżają poziom cholesterolu.

W roku 2000, po raz pierwszy na europejskim rynku pojawiła się Flora pro.activ – tłuszcz roślinny do smarowania z dodatkiem steroli roślinnych. Obecnie, asortyment produktów do smarowania i napojów Flora pro.activ dostępny jest w ponad 30 krajach na całym świecie.